Wiadomości - Miejski serwis informacyjny: Skierniewice, Bolimów, Głuchów, Godzianów, Kowiesy
Belka
Środa, 15 Sierpnia 2018   imieniny: Maria, Napoleon, Stefan
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Słoneczna niedziela na skierniewickim zalewem...

Data dodania: 2018-08-12
Nad skierniewickim zalewem pełno skierniewiczan – na rolkach, rowerach, pieszo, z wędką, a część nawet w wodzie. Skierniewicki zalew dostał nowe życie – sta ... więcej »
 
 

Bożena Ozga-Morawska została uhonorowana medalem...

Data dodania: 2018-08-12
Bożena Ozga-Morawska została uhonorowana medalem Pro Patria. Wręczenie medalu odbyło się 9 sierpnia w siedzibie szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanyc... więcej »
 
 

Muzyczne Śniadanie na Trawie. Rock i barok...

Data dodania: 2018-08-12
Kolejny koncert z cyklu Muzyczne Śniadanie na Trawie odbył się w parkowej altanie. Wystąpił Kwintet Śląskich Kameralistów w składzie: Dariusz Zboch – skrzypce,... więcej »
 
 

Gest wdzięczności wobec Węgrów. Kwiaty pod...

Data dodania: 2018-08-12
Przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei oraz władz miasta złożyli kwiaty po tablicą pamiątkową, będącą aktem wdzięczności ... więcej »
 
 

ŁKS Łódź pokonał Stomil Olsztyn 1:0! (ZDJĘCIA)

Data dodania: 2018-08-11
ŁKS Łódź pokonał Stomil Olsztyn 1:0! Druga w tym sezonie wygrana ełkaesiaków w I lidze i pierwsza na obiekcie przy alei Unii 2. więcej »
 
 

Festiwal Kolory Polski w Skierniewicach. Kochanowski...

Data dodania: 2018-08-11
Wędrowny Festiwal Kolory Polski, organizowany przez Filharmonię Łódzką zawitał w sobotę, 11 sierpnia, do Skierniewic. W kościele garnizonowym Pieśni Jana Kochanowsk... więcej »
 
 

Rekonstrukcja historyczna z I wojny światowej z...

Data dodania: 2018-08-11
Na placu w pobliżu tworzonego skierniewickiego muzeum odbyła się rekonstrukcja historyczna z I wojny światowej z podskierniewickimi epizodami. Wzięło w niej udział kilkudziesi&#... więcej »
 
 

Trwają przygotowania do historycznej rekonstrukcji...

Data dodania: 2018-08-11
Trwają przygotowania do historycznej rekonstrukcji, która odbędzie się dziś, 11 sierpnia, na placu koło powstającego w Skierniewicach muzeum. Tematem rekonstrukcji, któ... więcej »
 
 

Wypadek koło skierniewickiego starostwa. Zderzyły...

Data dodania: 2018-08-11
Wypadek koło skierniewickiego starostwa wydarzyło się w sobotę, 11 sierpnia przed południem. Zderzyły się ze sobą daewoo matiz i ford fiesta. Nie było rannych. więcej »
 
 

Inauguracja IV ligi. Dwa mecze w niedzielę (WYNIKI)

Data dodania: 2018-08-11
IV liga. Pierwsze mecze nowego sezonu w sobotę. Na sobotę i niedzielę zaplanowano mecze pierwszej kolejki sezonu 2018/2019. Na bieżąco informować będziemy o wynikach spotkań... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 98
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
skierniewicki

Powiat skierniewicki – siedzibą powiatu jest miasto Skierniewice, które samo nie wchodzi w jego skład, ponieważ jest miastem na prawach powiatu. W skład powiatu, który powstał w 1999 roku, w województwie łódzkim, wchodzą gminy: Bolimów, Głuchów, Godzianów, Kowiesy, Lipce Reymontowskie, Maków, Nowy Kawęczyn, Skierniewice, Słupia. Powiat w całości składa się z terenów wiejskich.

Turystyka opiera się tu głównie na atrakcjach przyrodniczych. Aby nie przegapić niczego, poleca się korzystanie z licznych, oznakowanych szlaków turystyki pieszej i rowerowej. Zawitamy w ten sposób do wszystkich rezerwatów i parków krajobrazowych, w których podziwiać można nie tylko florę, ale i faunę np. w postaci ptactwa. Kierując się szlakiem starych dworków, zobaczymy także zabytkowe zabudowania. Po całym dniu marszu lub jazdy rowerem odpoczniemy w wiejskim pensjonacie, lub gospodarstwie agroturystycznym. Odzyskanie sił zapewni spokój, cisza i tradycyjna kuchnia bazująca na zdrowych i naturalnych produktach.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola