Belka
Wtorek, 19 Marca 2024   imieniny: Bogdan, Marek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

65 - lecie naukowych instytutów ogrodniczych

Data publikacji: 2016-11-24, Data modyfikacji: 2016-11-24
A A AWydrukDrukuj  
 
65 - lecie naukowych instytutów ogrodniczych
22 listopada w Kinoteatrze Polonez świętowaliśmy 65-lecie naukowych instytutów ogrodniczych. Spotkanie było doskonałą okazją do podsumowań, wzajemnych życzeń, okolicznościowych przemówień, a także wyjątkowych odznaczeń. 

We wtorek swoje święto obchodził skierniewicki Instytut Ogrodnictwa. O tym, że nasze miasto jest uznawane za stolicę nauk ogrodniczych, mogliśmy się przekonać przekraczając prób miejskiego kinoteatru Polonez. W holu głównym znajdowała się bowiem przepiękna wystawa kwiatowo-owocowo-warzywna, na której pracownicy instytutu po raz kolejny zaprezentowali najlepsze owoce, kwiaty i warzywa w niestandardowych kompozycjach.
Punktem kulminacyjnym spotkania była jednak uroczysta gala, która rozpoczęła się kilka minut po godzinie 10:00, a duża sala wypełniła się byłymi i obecnymi pracownikami instytutu oraz zaproszonymi gośćmi. Przybyli mogli zapoznać się z długą i bogatą historią instytutu, którą w swoim wystąpieniu przybliżyła dyrektor placówki, prof. dr hab. Małgorzata Korbin. Głos zabrali również parlamentarzyści, władze miasta oraz przedstawiciele środowiska naukowego, przekazując na ręce dyrektor okolicznościowe upominki. Spotkanie było także doskonałą okazją do uhonorowania tych najbardziej zasłużonych. Specjalne odznaczenia oraz gratulacje byłym i obecnym pracownikom złożyła dyrekcja. Na zakończenie na wszystkich gości czekał słodki poczęstunek. Dalsze obchody przeniosły się już do Pałacu Prymasowskiego. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.
  Z okazji jubileuszu 65-lecia naukowych Instytutów ogrodniczych w Skierniewicach składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim, którzy swoim dotychczasowym zaangażowaniem przyczynili się do rozwoju polskiej nauki i jej popularyzacji na świecie. Badania prowadzone w skierniewickich placówkach, poparte wielkimi osiągnięciami, którym patronowali profesorowie tej miary co Szczepan A. Pieniążek czy Emil Chroboczek, sprawiły, że nasze miasto umocniło swoją pozycję jako stolica nauk ogrodniczych. Przekonani, że duch wielkich uczonych stale towarzyszy działalności obecnego Instytutu Ogrodnictwa, życzymy pracownikom wszelkiej pomyślności, dalszych sukcesów i osiągnięć, a także nieustającego pragnienia wiedzy, które towarzyszy wszystkim wielkim odkryciom.

Przewodniczący Rady Miasta Prezydent Miasta Skierniewice
redakcja, Źródło artykułu: skierniewice.net.pl, Autor zdjęć: skierniewice.net.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
skierniewicki

Powiat skierniewicki – siedzibą powiatu jest miasto Skierniewice, które samo nie wchodzi w jego skład, ponieważ jest miastem na prawach powiatu. W skład powiatu, który powstał w 1999 roku, w województwie łódzkim, wchodzą gminy: Bolimów, Głuchów, Godzianów, Kowiesy, Lipce Reymontowskie, Maków, Nowy Kawęczyn, Skierniewice, Słupia. Powiat w całości składa się z terenów wiejskich.

Turystyka opiera się tu głównie na atrakcjach przyrodniczych. Aby nie przegapić niczego, poleca się korzystanie z licznych, oznakowanych szlaków turystyki pieszej i rowerowej. Zawitamy w ten sposób do wszystkich rezerwatów i parków krajobrazowych, w których podziwiać można nie tylko florę, ale i faunę np. w postaci ptactwa. Kierując się szlakiem starych dworków, zobaczymy także zabytkowe zabudowania. Po całym dniu marszu lub jazdy rowerem odpoczniemy w wiejskim pensjonacie, lub gospodarstwie agroturystycznym. Odzyskanie sił zapewni spokój, cisza i tradycyjna kuchnia bazująca na zdrowych i naturalnych produktach.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola