Belka
Sobota, 19 Stycznia 2019   imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Festiwal Muzyki Romantycznej w Skierniewicach: Pieśni, duety i ballady Stanisława Moniuszki

Data publikacji: 2018-11-08, Data modyfikacji: 2018-11-09
A A AWydrukDrukuj  
 
W czwartek, 8 listopada rozpoczął się 16. Festiwal Muzyki Romantycznej - od nieznanych, acz niezwykle pięknych utworów Stanisława Moniuszki. Na scenie sali sejmikowej starostwa usłyszeliśmy studentów lub absolwentów Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie: Elwirę Janasik, mezzosopran, Karolinę Różę Kowalczyk, sopran, Katarzynę Szymkowiak, mezzosopran, Andrzeja Lenarta, baryton oraz Qu Donghao z Chin, również baryton. Akompaniowała na fortepianie oraz opiekę artystyczną sprawowała nad utalentowanymi wykonawcami Jolanta Pszczółkowska-Pawlik. Koncert prowadziła Izabela Przecherska-Banaszczyk.

Pełna treść wiadomości na: skierniewice.naszemiasto.pl/artykul/festiwal-muzyki-romantycznej-w-skierniewicach-piesni-duety,4874858,artgal,t,id,tm.html
skierniewice.naszemiasto.pl, Źródło artykułu: skierniewice.naszemiasto.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
skierniewicki

Powiat skierniewicki – siedzibą powiatu jest miasto Skierniewice, które samo nie wchodzi w jego skład, ponieważ jest miastem na prawach powiatu. W skład powiatu, który powstał w 1999 roku, w województwie łódzkim, wchodzą gminy: Bolimów, Głuchów, Godzianów, Kowiesy, Lipce Reymontowskie, Maków, Nowy Kawęczyn, Skierniewice, Słupia. Powiat w całości składa się z terenów wiejskich.

Turystyka opiera się tu głównie na atrakcjach przyrodniczych. Aby nie przegapić niczego, poleca się korzystanie z licznych, oznakowanych szlaków turystyki pieszej i rowerowej. Zawitamy w ten sposób do wszystkich rezerwatów i parków krajobrazowych, w których podziwiać można nie tylko florę, ale i faunę np. w postaci ptactwa. Kierując się szlakiem starych dworków, zobaczymy także zabytkowe zabudowania. Po całym dniu marszu lub jazdy rowerem odpoczniemy w wiejskim pensjonacie, lub gospodarstwie agroturystycznym. Odzyskanie sił zapewni spokój, cisza i tradycyjna kuchnia bazująca na zdrowych i naturalnych produktach.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola