Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

XXIV Turniej Szachowy o Puchar Gór Opawskich

Data publikacji: 2014-02-10, Data modyfikacji: 2014-02-10
A A AWydrukDrukuj  
 

Zgodnie z tradycją, przygotowania zawodników Klubu Szachowego PIĄTKA Skierniewice do startu w indywidualnych Mistrzostwach Polski, rozpoczęły się od startu w Międzynarodowym Turnieju o Puchar Gór Opawskich. XXIV edycja tego popularnego i mocno obsadzonym turnieju, została rozegrana w dniach od 25 stycznia do 2 lutego w Pokrzywnej.

Zawodnicy Klubu Szachowego Piątka Skierniewice na pewno zaliczą ten międzynarodowy festiwal do udanych. W kategorii juniorów doskonale wypadł II+ 1906 Adam KOWALCZYK, który z dorobkiem 6,5 pkt zajął II miejsce i wypełnił normę na I kategorię szachową. Wysoko na liście wyników byli: miejsce VII - I++ 2058 Jan BUDZIŃSKI (5,5pkt), miejsce IX - I+ 1823 Radosław PSYK IX (5,5 pkt). Kolejne miejsca zajmowali: II 1351 Jakub MECHLIŃSKI (4,0 pkt), II 1370 Szymon KARWAT (3,5 pkt), II 1396 Maciej RAK (3,0 pkt) i II 1224 Maciej CIESIELSKI (3,0 pkt).

Nasza jedyna zawodniczka wśród juniorek I 1833 Aleksandra TARNOWSKA z dorobkiem 4,0 pkt. zajęła V miejsce wśród juniorek. Turniej B wygrał II 1351 Jakub MECHLIŃSKI z dorobkiem 4,0 pkt., a miejsce VI zajął II 1224 Maciej CIESIELSKI z dorobkiem 3,0 pkt. Dodatkową atrakcją zawodów był rozegrany w dniu 28 stycznia Turniej Szachów Szybkich, w którym bardzo dobre V miejsce zajął I+ 1869 Radosław PSYK, a na X miejscu sklasyfikowano II 1379 Szymona KARWATA. W konkursie rozwiązywania zadań bezkonkurencyjny okazał się Radosław PSYK, który rozwiązał bezbłędnie 100% zadań, miejsce VI przypadło Szymonowi KARWATOWI, a na VII sklasyfikowano Macieja CIESIELSKIEGO. Ostatnią imprezą festiwalu był rozegrany w dniu 1 lutego Turniej Szachów Błyskawicznych. Wśród kobiet I 1779 Aleksandra TARNOWSKA znalazła się tuż za podium i z dorobkiem 4,5 pkt. zajęła IV miejsce. Juniorzy do lat 12 musieli uznać wyższość I+1943 Radosława PSYKA, który z dorobkiem 6,5 pkt wygrał zdecydowanie tą klasyfikację. Nasi pozostali reprezentanci II 1584 Maciej CIESIELSKI zajął miejsce IV, a II 1515 Jakub MECHLIŃSKI ukończył turniej na miejscu V. Udział naszych reprezentantów w tym festiwalu należy przede wszystkim rozpatrywać pod względem szkoleniowym. Trener Bogusław BODER cały czas podkreśla, że liczy się przede wszystkim start w turnieju, gdzie trzeba zmierzyć się z dużo silniejszym przeciwnikiem w trakcie długich partii turniejowych. Zebrane w ten sposób doświadczenie powinno procentować w turniejach rangi mistrzowskiej, które zbliżają się wielkimi korkami.

Dziękujemy wszystkim za piękną sportową walkę i serce włożone w każdą partię. Powodzenia na szachownicach w trakcie całego rozpoczynającego się sezonu.

II MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SZACHOWY "GWIAZDA PÓŁNOCY"

Bardzo pomyślnie dla zawodniczek Klubu Szachowego Piątka Skierniewice, zakończył się II Międzynarodowy Festiwal Szachowy „Gwiazda Północy”.Po tygodniu zmagań i rozegraniu IX rund w tempie 90 minut, okazało się, że w klasyfikacji zawodniczek do lat 8 i 10 zwyciężyły reprezentantki Naszego Klubu. Dodatkowo wśród dziewcząt do lat 8, drugie miejsce wywalczyła również zawodniczka Klubu Szachowego Piątka Skierniewice. Jednym słowem, od dzisiaj wśród nas, są Trzy Gwiazdy Północy!

I MIEJSCE wśród dziewcząt do lat - 10 II 1600 Zofia RESZKA 6,5 pkt.

 
I MIEJSCE wśród dziewcząt do lat 8 - III 1400 Anna NOWACKA 5,5 pkt.
 

II MIEJSCE wśród dziewcząt do lat 8 - IV 1250 Barbara RESZKA 4,5 pkt.
 
Wśród zawodników do lat 8 startował IV 1400 Adam Grochulski , który z dorobkiem 4,5 pkt zajął VII miejsce.
Dla całej grupy naszych młodych szachistów to był bardzo udany turniej.

Serdecznie gratulujemy!

UM Skierniewice, Źródło artykułu: www.skierniewice.net.pl, Autor zdjęć: UM Skierniewice
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
skierniewicki

Powiat skierniewicki – siedzibą powiatu jest miasto Skierniewice, które samo nie wchodzi w jego skład, ponieważ jest miastem na prawach powiatu. W skład powiatu, który powstał w 1999 roku, w województwie łódzkim, wchodzą gminy: Bolimów, Głuchów, Godzianów, Kowiesy, Lipce Reymontowskie, Maków, Nowy Kawęczyn, Skierniewice, Słupia. Powiat w całości składa się z terenów wiejskich.

Turystyka opiera się tu głównie na atrakcjach przyrodniczych. Aby nie przegapić niczego, poleca się korzystanie z licznych, oznakowanych szlaków turystyki pieszej i rowerowej. Zawitamy w ten sposób do wszystkich rezerwatów i parków krajobrazowych, w których podziwiać można nie tylko florę, ale i faunę np. w postaci ptactwa. Kierując się szlakiem starych dworków, zobaczymy także zabytkowe zabudowania. Po całym dniu marszu lub jazdy rowerem odpoczniemy w wiejskim pensjonacie, lub gospodarstwie agroturystycznym. Odzyskanie sił zapewni spokój, cisza i tradycyjna kuchnia bazująca na zdrowych i naturalnych produktach.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola