Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Skierniewice skończyły 557 lat

Data publikacji: 2014-02-21, Data modyfikacji: 2014-02-21
A A AWydrukDrukuj  
 

19 lutego obchodziliśmy 557 rocznicę nadania praw miejskich Skierniewicom. Z tej okazji odbyła się uroczysta gala, podczas której przyznano tytuły Honorowego Ambasadora Miasta Skierniewice oraz Wokulskiego Roku.

Jubileusz Miasta rozpoczął się mszą św. w kościele pw. Św. Jakuba Apostoła, w której oprócz mieszkańców wzięli udział przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych. Eucharystię w intencji skierniewiczan celebrował ks. Krzysztof Michalski. O oprawę muzyczną zadbała Miejska Orkiestra Dęta pod dyr. Szczepana Bieszczada.   

Po mszy w kinoteatrze Polonez rozpoczęła się uroczysta gala. Swoją obecnością obchody zaszczycili m. in. poseł Dorota Rutkowska, Sekretarz Stanu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej dr Jacek Męcina, Wojewoda Łódzki Jolanta Chełmińska oraz Honorowi i Zasłużeni Obywatele Miasta Skierniewice. Nie zabrakło również samorządowców z całego regionu, lokalnych przedsiębiorców, przedstawicieli placówek oświatowych, lokalnych fundacji i stowarzyszeń, prezesów spółek oraz reprezentantów klubów seniora, organizacji wojskowych i kombatanckich.Podczas uroczystości Wojewoda Jolanta Chełmińska uhonorowała najwyższymi odznaczeniami państwowymi: Andrzeja Krysiaka - Złotym Krzyżem za zasługi w kultywowaniu tradycji narodowych oraz Ryszarda Pawlewicza - Medalem za wzorowe i wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej.Po raz siódmy poznaliśmy laureatów tytułu Honorowy Ambasador Miasta Skierniewice. W kategorii osoba fizyczna tytuł „ex aequo” przyznano: Sekretarzowi Stanu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej dr Jackowi Męcinie oraz trenerowi Klubu Szachowego „Piątka” Bogusławowi Boderowi. W kategorii podmiot prawny tytuł otrzymali Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Budowlane INSBUD Krzesińscy oraz VOG Polska Sp. z o.o. Wyłoniono także laureatów tytułu Wokulski Roku. Tym razem zaszczytny tytuł otrzymały firmy: Zakład Usługowy Roboty Ziemne TRANSPRZĘT ze Skierniewic ( kat. Małe przedsiębiorstwo), Zakład Produkcyjno-Handlowo Usługowy HAK-POL ( w kat. Duże i średnie przedsiębiorstwo), Rolniczy Zakłady Doświadczalny im. prof. Adama Skoczylasa w Żelaznej oraz Grupa producentów Owoców ROJA Sp. z o.o.( w kat. „grupa producencka
i duże gospodarstwo rolne”).W ramach obchodów przedstawiono prezentację multimedialną na temat strategicznego projektu miasta - stworzenie centrum uzdrowiskowego w oparciu o naturalne bogactwo jakim są źródła słonych wód geotermalnych o właściwościach leczniczych. Można było obejrzeć także wystawę Miejskiej Biblioteki Publicznej pt.: „Skierniewice - miasto i ludzie”. O część artystyczną podczas gali zadbali laureaci nagrody Prezydenta Miasta w dziedzinie twórczości artystycznej: Natalia Kiełbczyńska oraz Akademia Tańca 4 – 20. Zwieńczeniem obchodów był wyjątkowy koncert. Na jednej scenie spotkało się dwoje Honorowych Ambasadorów Miasta Skierniewice – popularna aktorka filmowa i teatralna Tamara Arciuch oraz wybitny pianista Mariusz Rutkowski. Artystom towarzyszyli uczniowie Samorządowej Szkoły Muzycznej II Stopnia.Na zakończenie gali zgromadzeni skosztowali urodzinowego tortu ufundowanego przez Zakład Produkcji Cukierniczej Chojecki oraz wypili lampkę szampana sprezentowanego przez spółkę VOG Polska.


UM Skierniewice, Źródło artykułu: www.skierniewice.net.pl, Autor zdjęć: UM Skierniewice
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
skierniewicki

Powiat skierniewicki – siedzibą powiatu jest miasto Skierniewice, które samo nie wchodzi w jego skład, ponieważ jest miastem na prawach powiatu. W skład powiatu, który powstał w 1999 roku, w województwie łódzkim, wchodzą gminy: Bolimów, Głuchów, Godzianów, Kowiesy, Lipce Reymontowskie, Maków, Nowy Kawęczyn, Skierniewice, Słupia. Powiat w całości składa się z terenów wiejskich.

Turystyka opiera się tu głównie na atrakcjach przyrodniczych. Aby nie przegapić niczego, poleca się korzystanie z licznych, oznakowanych szlaków turystyki pieszej i rowerowej. Zawitamy w ten sposób do wszystkich rezerwatów i parków krajobrazowych, w których podziwiać można nie tylko florę, ale i faunę np. w postaci ptactwa. Kierując się szlakiem starych dworków, zobaczymy także zabytkowe zabudowania. Po całym dniu marszu lub jazdy rowerem odpoczniemy w wiejskim pensjonacie, lub gospodarstwie agroturystycznym. Odzyskanie sił zapewni spokój, cisza i tradycyjna kuchnia bazująca na zdrowych i naturalnych produktach.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola