Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Podziękowania dla Andrzeja Krokowskiego

Data publikacji: 2014-02-07, Data modyfikacji: 2014-02-07
A A AWydrukDrukuj  
 

Uroczyste podziękowania za wieloletnią pracę na rzecz promocji Miasta Skierniewice na arenie międzynarodowej skierowane zostały do pana Andrzeja Krokowskiego podczas ostatniej sesji Rady Miasta Skierniewice, w piątek 31 stycznia. Od władz samorządowych otrzymał list gratulacyjny wraz z pamiątkową grafiką symbolizującą braterstwo miast Skierniewice i Chatelaillon- Plage.      Andrzej Krokowski przez szereg lat był organizatorem Konkursu Znajomości Języka Francuskiego i Wiedzy o Francji, promującego wśród młodzieży ideę przyjaźni, współpracy i tolerancji. Jako Przewodniczący Klubu Francuskiego w Skierniewicach był koordynatorem przedsięwzięć dotyczących współpracy Skierniewic i Chatelaillon – Plage. Za swoją działalność został uhonorowany tytułem Zasłużonego Dla Miasta Skierniewice. Prezydent Leszek Trębski złożył na ręce Andrzeja Krokowskiego podziękowania za wszystko, co przez dwie dekady udało mu się uczynić na rzecz współpracy i przyjaźni miast Skierniewice i Chatelaillon - Plage. 

Podczas sesji Andrzej Krokowski przedstawił zebranym Sylwię Juraś i Dorotę Pszczółkowską, nauczycielki języka francuskiego w szkołach ponadgimnazjalnych, które w ramach Skierniewickiego Klubu Francuskiego będą kontynuowały współpracę z Chatelaillon - Plage.  

 

UM Skierniewice, Źródło artykułu: www.skierniewice.net.pl, Autor zdjęć: UM Skierniewice
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
skierniewicki

Powiat skierniewicki – siedzibą powiatu jest miasto Skierniewice, które samo nie wchodzi w jego skład, ponieważ jest miastem na prawach powiatu. W skład powiatu, który powstał w 1999 roku, w województwie łódzkim, wchodzą gminy: Bolimów, Głuchów, Godzianów, Kowiesy, Lipce Reymontowskie, Maków, Nowy Kawęczyn, Skierniewice, Słupia. Powiat w całości składa się z terenów wiejskich.

Turystyka opiera się tu głównie na atrakcjach przyrodniczych. Aby nie przegapić niczego, poleca się korzystanie z licznych, oznakowanych szlaków turystyki pieszej i rowerowej. Zawitamy w ten sposób do wszystkich rezerwatów i parków krajobrazowych, w których podziwiać można nie tylko florę, ale i faunę np. w postaci ptactwa. Kierując się szlakiem starych dworków, zobaczymy także zabytkowe zabudowania. Po całym dniu marszu lub jazdy rowerem odpoczniemy w wiejskim pensjonacie, lub gospodarstwie agroturystycznym. Odzyskanie sił zapewni spokój, cisza i tradycyjna kuchnia bazująca na zdrowych i naturalnych produktach.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola