Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Gimnazjum nr 1 - Opiekunem Miejsc Pamięci Narodowej

Data publikacji: 2014-02-14, Data modyfikacji: 2014-02-14
A A AWydrukDrukuj  
 

Medal Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej – takie wyróżnienie otrzymała społeczność Gimnazjum nr 1 im. Szarych Szeregów w Skierniewicach za szczególne zasługi w upowszechnianiu idei pamięci narodowej. Dodatkowo Przewodniczący Rady Ochrony Walk i Męczeństwa uhonorował srebrnym medalem dyrektor placówki Dorotę Pasik.

Przyznane odznaczenia nadawane są osobom i jednostkom organizacyjnym za wyróżniającą się działalność związaną z upamiętnianiem miejsc walk i męczeństwa Narodu Polskiego. Świadczą o ogromnym szacunku całej społeczności szkolnej dla dokonań pokolenia, które swoim patriotyzmem i wielką ofiarnością budowało kulturę narodową. Uroczystości z tym związane odbyły się w ostatni czwartek, 13 lutego w siedzibie Gimnazjum Nr1. W spotkaniu oprócz uczniów i nauczycieli wzięli również udział licznie zaproszeni goście m.in.: Wojewoda Łódzki Jolanta Chełmińska, Łódzki Kurator Oświaty Jan Kamiński, Sekretarz Wojewódzkiego Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa Andrzej Cewiński, Wiceprezydent Beata Jabłońska oraz Honorowy Obywatel Miasta Skierniewice Aleksander Główka. Po części oficjalnej zgromadzeni podziwiali występy artystyczne w wykonaniu uczniów gimnazjum oraz udali się do Izby Pamięci by obejrzeć wystawę. Warto dodać, że w spotkaniu uczestniczyli również  przedstawiciele Stowarzyszenia Szarych Szeregów Odział Skierniewice.


UM Skierniewice, Źródło artykułu: www.skierniewice.net.pl, Autor zdjęć: UM Skierniewice
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
skierniewicki

Powiat skierniewicki – siedzibą powiatu jest miasto Skierniewice, które samo nie wchodzi w jego skład, ponieważ jest miastem na prawach powiatu. W skład powiatu, który powstał w 1999 roku, w województwie łódzkim, wchodzą gminy: Bolimów, Głuchów, Godzianów, Kowiesy, Lipce Reymontowskie, Maków, Nowy Kawęczyn, Skierniewice, Słupia. Powiat w całości składa się z terenów wiejskich.

Turystyka opiera się tu głównie na atrakcjach przyrodniczych. Aby nie przegapić niczego, poleca się korzystanie z licznych, oznakowanych szlaków turystyki pieszej i rowerowej. Zawitamy w ten sposób do wszystkich rezerwatów i parków krajobrazowych, w których podziwiać można nie tylko florę, ale i faunę np. w postaci ptactwa. Kierując się szlakiem starych dworków, zobaczymy także zabytkowe zabudowania. Po całym dniu marszu lub jazdy rowerem odpoczniemy w wiejskim pensjonacie, lub gospodarstwie agroturystycznym. Odzyskanie sił zapewni spokój, cisza i tradycyjna kuchnia bazująca na zdrowych i naturalnych produktach.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola