Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Gala z okazji 557 urodzin Skierniewic

Data publikacji: 2014-02-12, Data modyfikacji: 2014-02-12
A A AWydrukDrukuj  
 

557 rocznica nadania praw miejskich Skierniewicom przypada 19 lutego br. Tegoroczne obchody rozpocznie msza święta w  intencji mieszkańców w kościele pw. św. Jakuba Apostoła  o godz. 16.30 .

Po nabożeństwie od  godz. 18:00 odbędzie się uroczysta gala w kinoteatrze Polonez, podczas której m.in. zostaną wyłonieni laureaci tytułów Honorowy Ambasador Miasta Skierniewice oraz Wokulski Roku. O część artystyczną zadbają Natalia Kiełbczyńska oraz Akademia Tańca 4 -20, którym prezydent miasta w ubiegłym roku przyznał nagrodę za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej.

Galę uświetni koncert Mariusza Rutkowskiego i Tamary Arciuch wraz z uczniami Samorządowej Szkoły Muzycznej II stopnia. Warto dodać że artyści w poprzednich latach zostali wyróżnieni tytułem Honorowego Ambasadora Miasta Skierniewice. Obchodom towarzyszyć będzie wystawa „Skierniewice-Miasto i Ludzie”, przygotowaną przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Wstęp na galę wyłącznie z zaproszeniami.

UM Skierniewice, Źródło artykułu: www.skierniewice.net.pl, Autor zdjęć: UM Skierniewice
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
skierniewicki

Powiat skierniewicki – siedzibą powiatu jest miasto Skierniewice, które samo nie wchodzi w jego skład, ponieważ jest miastem na prawach powiatu. W skład powiatu, który powstał w 1999 roku, w województwie łódzkim, wchodzą gminy: Bolimów, Głuchów, Godzianów, Kowiesy, Lipce Reymontowskie, Maków, Nowy Kawęczyn, Skierniewice, Słupia. Powiat w całości składa się z terenów wiejskich.

Turystyka opiera się tu głównie na atrakcjach przyrodniczych. Aby nie przegapić niczego, poleca się korzystanie z licznych, oznakowanych szlaków turystyki pieszej i rowerowej. Zawitamy w ten sposób do wszystkich rezerwatów i parków krajobrazowych, w których podziwiać można nie tylko florę, ale i faunę np. w postaci ptactwa. Kierując się szlakiem starych dworków, zobaczymy także zabytkowe zabudowania. Po całym dniu marszu lub jazdy rowerem odpoczniemy w wiejskim pensjonacie, lub gospodarstwie agroturystycznym. Odzyskanie sił zapewni spokój, cisza i tradycyjna kuchnia bazująca na zdrowych i naturalnych produktach.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola