Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Francja w nagrodę

Data publikacji: 2014-02-27, Data modyfikacji: 2014-02-27
A A AWydrukDrukuj  
 

Rusza kolejna edycja Konkursu Znajomości Języka Francuskiego i Wiedzy o Francji. Konkurs przeznaczony jest dla młodzieży w wieku od 15 do lat 20 zamieszkałej lub kształcącej się w szkołach na terenie Skierniewic. Laureaci w nagrodę pojadą do Chatelaillon-Plage w dn. od 1 do 8 lipca 2014 r.   

Konkurs składać się będzie z dwóch części:
Część pierwsza: autoprezentacja dotycząca danych personalnych, szkoły, zainteresowań, rodziny, przyjaciół, itp.
Część druga: (od 5 do max 10 min) prezentacja dotycząca Francji z dowolnie wybranej dziedziny:
np. SZTUKA, LITERATURA, MUZYKA, FILM, KULTURA, KULINARNA, SPORT,  ZABYTKI, POLITYKA, HISTORIA, MODA, ŚWIĘTA, TRADYCJE I OBYCZAJE, ŚWIAT FRANKOFONII itp.

Prezentacja powinna być przedstawiona ciekawie (nie czytana); nie są konieczne szczegóły, daty, fakty historyczne. Ważne jest ciekawe przedstawienie tematu, kreatywność oraz chęć komunikacji w języku francuskim. Mile widziane będą pomoce wizualne.
Oprócz znajomości języka francuskiego oraz wiedzy o Francji, w pierwszej kolejności oceniane będą : komunikatywność, zasób słownictwa, płynność oraz poprawność wypowiedzi.

Osoby zainteresowane udziałem w konkursie mogą składać pisemne zgłoszenia listownie lub osobiście w Wydziale Kultury, Sportu i Promocji Miasta, ul. Senatorska 10   w terminie do dnia 20 marca 2014 r. (czwartek)
Rozstrzygnięcie Konkursu odbędzie się w dniu  22 marca 2013 r. (niedziela) w Miejskim Ośrodku Kultury w Skierniewicach ul. Reymonta 33; sala 220.

Przypomnijmy, że Konkurs Znajomości Języka Francuskiego i Wiedzy o Francji jest organizowany od 1993 roku przez Prezydenta Miasta Skierniewice i Klub Francuski działający w Skierniewicach. Laureaci Konkursu w nagrodę spędzają kilka dni we Francji. Ponad 100 uczniów skierniewickich szkół do tej pory wzięło udział w projekcie. Dla wszystkich wyjazd był szansą doskonalenia znajomości języka francuskiego, poznania tamtejszej kultury i przeżycia niezapomnianej przygody.

Zainteresowanych Konkursem zachęcamy do odwiedzania Skierniewickiego Klubu Francuskiego MOK, ul. Reymonta 33 ; sala 220. II p.; w poniedziałki w godz. 17 - 19. W załączeniu regulamin konkursu.

UM Skierniewice, Źródło artykułu: www.skierniewice.net.pl, Autor zdjęć: UM Skierniewice
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
skierniewicki

Powiat skierniewicki – siedzibą powiatu jest miasto Skierniewice, które samo nie wchodzi w jego skład, ponieważ jest miastem na prawach powiatu. W skład powiatu, który powstał w 1999 roku, w województwie łódzkim, wchodzą gminy: Bolimów, Głuchów, Godzianów, Kowiesy, Lipce Reymontowskie, Maków, Nowy Kawęczyn, Skierniewice, Słupia. Powiat w całości składa się z terenów wiejskich.

Turystyka opiera się tu głównie na atrakcjach przyrodniczych. Aby nie przegapić niczego, poleca się korzystanie z licznych, oznakowanych szlaków turystyki pieszej i rowerowej. Zawitamy w ten sposób do wszystkich rezerwatów i parków krajobrazowych, w których podziwiać można nie tylko florę, ale i faunę np. w postaci ptactwa. Kierując się szlakiem starych dworków, zobaczymy także zabytkowe zabudowania. Po całym dniu marszu lub jazdy rowerem odpoczniemy w wiejskim pensjonacie, lub gospodarstwie agroturystycznym. Odzyskanie sił zapewni spokój, cisza i tradycyjna kuchnia bazująca na zdrowych i naturalnych produktach.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola