Belka
Wtorek, 19 Marca 2024   imieniny: Bogdan, Marek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Cejrowski dla „Do Rzeczy”: Polsce potrzebny jest wykidajło

Data publikacji: 2017-10-30, Data modyfikacji: 2017-10-30
A A AWydrukDrukuj  
 
Cejrowski dla „Do Rzeczy”:  Polsce potrzebny jest wykidajło

– Pierwszym kodziarzem był Donald Tusk – mówi Wojciech Cejrowski, komik, pisarz i przedsiębiorca zamieszkały w Arizonie w rozmowie z Maciejem Pieczyńskim. Cały wywiad – w najnowszym wydaniu tygodnika „Do Rzeczy”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

– Narzucanie podziałów politycznych na życie Kościoła to poważny analityczny błąd. Niestety, w partyjnie podzielonym społeczeństwie jest on niezmiernie częsty – pisze Tomasz P. Terlikowski w artykule „Kościół dzieli się po cichu”.

– Partia Grzegorza Schetyny nie tylko nie pozyskuje zwolenników. Nie zauważa nawet, że zaczyna się kruszyć jej twardy elektorat – przekonuje Rafał A. Ziemkiewicz w tekście „Totalna prostracja”.

– Prawie jedna trzecia oskarżycielskiej książki Tomasza Piątka „Macierewicz i jego tajemnice” dotyczy Roberta Luśni. Jawi się on jako najniebezpieczniejszy agent w dziejach komunistycznej bezpieki – zauważa Sławomir Cenckiewicz w tekście „Luśnia – fałszywy świadek oskarżenia Macierewicza”.

 Odnaleziony w archiwum IPN dokument z 14 grudnia 1984 r. potwierdza bezpośrednią kontrolę resortu nad procesem funkcjonariuszy MSW oskarżonych o uprowadzenie i zabójstwo ks. Popiełuszki. Podpisał go nieżyjący gen. Czesław Kiszczak –  pisze Piotr Litka w tekście „Syndrom Kiszczaka”.

– Ekscentryczny miliarder i populista Andrej Babiš niespodziewanie zmiażdżył konkurentów w wyborach parlamentarnych. Co wygrana czeskiego Trumpa, nazywanego też czeskim Berlusconim, oznacza dla Polski i Europy? – zastanawia się Jacek Przybylski w artykule „Triumf czeskiego Trumpa”.

– Podatek przychodowy dla globalnych koncernów może je w końcu zmusić do płacenia danin. Chyba że Francja i Niemcy mają ukryty plan – pisze Tomasz Wróblewski w tekście „Wielka gra o podatki”.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również Radosław Wojtas odsłania kulisy zabójstw rodziców mordowanych przez własne dzieci, Krzysztof Masłoń rozmawia z pisarką Elżbietą Cherezińską, a Agnieszka Niewińska oprowadza po wyłożonych złotem wnętrzach szwajcarskiej rezydencji Kulczyka.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 30 października 2017. Tygodnik „Do Rzeczy” można też czytać w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej.

PMPG POLSKIE MEDIA S.A., Źródło artykułu: infowire.pl, Autor zdjęć: PMPG POLSKIE MEDIA S.A.
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
skierniewicki

Powiat skierniewicki – siedzibą powiatu jest miasto Skierniewice, które samo nie wchodzi w jego skład, ponieważ jest miastem na prawach powiatu. W skład powiatu, który powstał w 1999 roku, w województwie łódzkim, wchodzą gminy: Bolimów, Głuchów, Godzianów, Kowiesy, Lipce Reymontowskie, Maków, Nowy Kawęczyn, Skierniewice, Słupia. Powiat w całości składa się z terenów wiejskich.

Turystyka opiera się tu głównie na atrakcjach przyrodniczych. Aby nie przegapić niczego, poleca się korzystanie z licznych, oznakowanych szlaków turystyki pieszej i rowerowej. Zawitamy w ten sposób do wszystkich rezerwatów i parków krajobrazowych, w których podziwiać można nie tylko florę, ale i faunę np. w postaci ptactwa. Kierując się szlakiem starych dworków, zobaczymy także zabytkowe zabudowania. Po całym dniu marszu lub jazdy rowerem odpoczniemy w wiejskim pensjonacie, lub gospodarstwie agroturystycznym. Odzyskanie sił zapewni spokój, cisza i tradycyjna kuchnia bazująca na zdrowych i naturalnych produktach.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola