Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

15. Festiwal Teatrów Jednego Wiersza

Data publikacji: 2014-02-25, Data modyfikacji: 2014-02-25
A A AWydrukDrukuj  
 

Setka dzieci ze skierniewickich przedszkoli i szkół podstawowych wzięła udział w 15. Festiwalu Teatrów Jednego Wiersza, który odbył się w ostatni piątek, 21 lutego w Skierniewicach.

Festiwal miał na celu zainteresowanie dzieci zabawą w teatr poprzez prezentację małych form teatralnych inspirowanych poezją dziecięcą. Po obejrzeniu prezentacji grup jury w składzie: Anna Polarusz,  Krzysztof Cybiński oraz Mariusz Żółkiewka postanowiło nagrodzić i wyróżnić następujące przedstawienia:

W kategorii przedszkola:
- I nagrodę otrzymuje grupa teatralna „Żabia paczka” z Przedszkola nr 10 w Skierniewicachza przedstawienie „Żuraw i czapla”.
- Wyróżnienie I stopnia otrzymuje grupa teatralna „Żabki” z Akademii Przedszkolaka
„Plastuś” w Skierniewicach za przedstawienie „Zakochane parasole”.
- Wyróżnienie II stopnia otrzymuje grupa teatralna „Wiewiórki” z Przedszkola nr 13
w Skierniewicach za przedstawienie „Niegrzeczna królewna”

W kategorii klas I-III
- I nagrodę otrzymuje grupa teatralna „Talenciaki” ze Szkoły Podstawowej nr 4
w Skierniewicach za przedstawienie „Leśne głupki i jędza”.
- Wyróżnienie otrzymuje grupa teatralna „Iskierka” ze Szkoły Podstawowej nr 9
w Skierniewicach za przedstawienie „Kapitan”.Po prezentacjach grup teatralnych obejrzeliśmy muzyczno-plastyczny spektakl „Królowa Śniegu” w wykonaniu aktorów Sceny Elffów pod honorowym patronatem Teatru Królewskiego w Wilanowie. Był to spektakl pełen emocji, utrzymany w klimacie pięknej muzyki gitary elektrycznej i marionetek, który pobudził wyobraźnię małych i dorosłych widzów, opowiedział nam niezwykłą historię o ciepłej miłości Kaja i Gerdy oraz o zimnej miłości Czarodzieja i Królowej śniegu. 

Na zakończenie Festiwalu laureaci otrzymali pamiątkowe statuetki i nagrody ufundowane przez Miejski Ośrodek Kultury w Skierniewicach, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy i upominki ufundowane przez Miasto Skierniewice.UM Skierniewice, Źródło artykułu: www.skierniewice.net.pl, Autor zdjęć: UM Skierniewice
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
skierniewicki

Powiat skierniewicki – siedzibą powiatu jest miasto Skierniewice, które samo nie wchodzi w jego skład, ponieważ jest miastem na prawach powiatu. W skład powiatu, który powstał w 1999 roku, w województwie łódzkim, wchodzą gminy: Bolimów, Głuchów, Godzianów, Kowiesy, Lipce Reymontowskie, Maków, Nowy Kawęczyn, Skierniewice, Słupia. Powiat w całości składa się z terenów wiejskich.

Turystyka opiera się tu głównie na atrakcjach przyrodniczych. Aby nie przegapić niczego, poleca się korzystanie z licznych, oznakowanych szlaków turystyki pieszej i rowerowej. Zawitamy w ten sposób do wszystkich rezerwatów i parków krajobrazowych, w których podziwiać można nie tylko florę, ale i faunę np. w postaci ptactwa. Kierując się szlakiem starych dworków, zobaczymy także zabytkowe zabudowania. Po całym dniu marszu lub jazdy rowerem odpoczniemy w wiejskim pensjonacie, lub gospodarstwie agroturystycznym. Odzyskanie sił zapewni spokój, cisza i tradycyjna kuchnia bazująca na zdrowych i naturalnych produktach.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola